Mamy nagrodę #IMake4MyCity!

Zaprojektowana u nas aplikacja ReCycle! została doceniona przez jury międzynarodowego konkursu.

Dzięki wyróżnieniu, nasz zespół dostanie od francuskiej Fundacji Orange 10 000 € grantu na rozwój projektu. Co będzie owocem pracy zespołu? Mobilna aplikacja ReCycle!, która pomoże Wam dowiedzieć się, co zrobić z niepotrzebnymi opakowaniami. Pisaliśmy o niej wcześniej, prosząc o Wasze głosy.

Jak będzie działała aplikacja ReCycle!?

  • Skanujesz kod kreskowy produktu
  • Dostajesz informację o możliwych wykorzystaniach opakowania - zarówno metodach upcyclingu, jak i miejscach zbierających surowce
  • Możesz zasilić bazę o kolejne informacje.

Wspieramy idee re-use i zero waste, starajamy się ponownie wykorzystywać przedmioty. W FabLabie powstał już niejeden twórczy koncept ponownego wykorzystania odpadów.

Kto za tym stoi?

Zespół twórców to młodzi ludzie, którzy spotkali się w fablabie m.in. przy okazji projektów takich jak Maker Woman czy Startup Jump oraz członkowie stowarzyszenia Robisz.to: Karolina Guzek, Maciek Naskręt, Nadia Dobrowolska-Muszyńska, Piotrek Adamczyk, Adrian Szewczak, Marcel Kamiński, Mirella Murawska, Bruno Podsiadło, Konrad Wieczorek.

Nasz projekt został wybrany spośród 16 ekip z 8 krajów. Oprócz polskiego zespołu, wyróżnienia otrzymała także: ekipa z Tunezji, która zaprezentowała cyfrowo sterowną farmę warzyw i owoców zespół z Demokratycznej Republiki Konga, który zaprojektował inteligentny kran sterowany bezdotykowo. Dzięki zastosowaniu fotokomórek pomoże w zatrzymaniu chorób, które mogą rozprzestrzeniać się nawet przez dystrybutor do mydła czy kran.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Wróć