FabLab powered by Orange #wdomu

Dołącz do zdalnych warsztatów!

Chociaż nasza pracownia jest zamknięta i odwołaliśmy planowane warsztaty, nie przestajemy być mejkerami. Dołącz do warsztatów, w czasie których nauczysz się narzędzi, które potem możesz wykorzystać z powodzeniem w swoich kolejnych projektach. 

Otwarte warsztaty online – daty spotkań

1. FabLab powered by Orange #wdomu: Tinkercad

W ciągu trzech godzin poznasz tajniki modelowania 3D w darmowym programie Tinkercad. Na warsztatach pokażemy Ci jego niezbędne funkcje i możliwości. Przekonasz się także, że projektowanie w trzech wymiarach nie jest niczym trudnym i każdy, kto tylko chce może stworzyć od podstaw model przeznaczony do druku 3D.

  2. FabLab powered by Orange #wdomu: Codeblocks

  Naucz się podstaw modelowania parametrycznego w programie Tinkercad. Przy użyciu wcześniej przygotowanego kodu poznasz zależności między bryłami w procesie projektowania. Rozpocznij swoją przygodę z modelowaniem 3d i stwórz niepowtarzalną konstrukcję w 3D! 

  3. FabLab powered by Orange #wdomu: Circuits

  Poznaj Scratcha w praktyce. Jeżeli zdaje Ci się, że kodowanie to czarna magia, to mamy dla Ciebie rozwiązanie - Tinkercad Circuits! Razem z nami naucz się programować Arduino. W ramach warsztatów stworzysz swój własny kod, dzięki któremu każda dioda zaświeci tak jak zechcesz. I wiele więcej!

  4. FabLab powered by Orange #wdomu: Stwórz swój pierwszy model 3d - Fusion 360 

  Chcesz zacząć przygodę z modelowaniem przestrzennym, ale nie wiesz od czego zacząć? Weź udział w darmowych warsztatach online. Zapisz się na zajęcia i stwórz swój pierwszy model w programie Fusion 360. Jest to bezpłatny program, dzięki któremu będziesz mógł tworzyć złożone i skomplikowane modele. Podczas zajęć zaprojektujesz swoją pierwszą śrubkę w 3d. Brzmi zachęcająco? Dołącz do nas i wkręć się w modelowanie 3d :-)

  Jak dołączyć do warsztatów?

  1. Warsztaty prowadzimy przez aplikację zoom.us, która pozwala na interakcję wideo ze wszystkimi uczestnikami. Przed dołączeniem do zajęć pobierz aplikację na swój komputer.
  2. Bądź online chwilę przed rozpoczęciem zajęć. Upewnij się, że kamerka i mikrofon działają (możesz je przetestować w zoom'ie).
  3. Kliknij w link podany przy opisie warsztatów.
  4. Baw się dobrze!

  Zapraszamy!

  Wszystkie warsztaty są realizowane przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange

  Wróć