Young Makers: zgłoś się do końca stycznia

Young Makers powstał, aby zarażać młodych ludzi pasją do tworzenia i konstruowania. Przed Wami chwile wytchnienia między świętami, które sprzyjają planowaniu zadań i postanowień na Nowy Rok - może uczestnictwo w projekcie Young Makers jest jednym z nich? Nasz system zapisów nie odpoczywa - działa przez całe święta! Czekamy na Ciebie.

Na czym polega Young Makers?

Na czas trwania projektu uczestnicy uzyskają dostęp do naszego kreatywnego warsztatu nowych technologii - FabLabu. Wybiorą tutaj zajęcia, do których poczują największą zajawkę; począwszy od obróbki drewna, programowania i elektroniki, modelowania i druku 3d, aż po szycie, pracę z ploterem laserowym i frezarką CNC. Kończąc projekt uczestnicy wychodzą z FabLabu z gruntowną wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, które w przyszłości mogą pomóc im w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia. Zaangażowani uczestnicy otrzymają wsparcie w znalezieniu stażu lub praktyk w np. działach projektowych firm.

Dla kogo jest projekt?

Projekt jest skierowany do wychowanków i byłych wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych, którzy ukończyli 16 rok życia.

Jak można się zgłosić?

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie youngmakers.robisz.to do końca stycznia. Na stronie znajdują się również szczegółowe informacje dotyczące projektu i prowadzonych warsztatów. Young Makers jest projektem Stowarzyszenia Robisz.to, powstał we współpracy z Fundacją Orange, Fundacją Program Pomocy Pierwsza Praca oraz Strengths Community.

Wróć